Management hřiště

Noční vykrádání na českých golfových hřištích. Hrozí nebezpečí i u vás? A jak se nenechat zaskočit?

Golfová hřiště a resorty se bohužel mohou stát lákavými cíli pro zloděje, jelikož na nich bývá často hodnotné vybavení a předměty, jako jsou například golfová vozítka a hole nebo třeba hotovost. O tom se bohužel nedávno přesvědčila hned dvě česká hřiště. Na co si dát pozor? Nabízíme tipy, jak se nestát obětí zlodějů.

Že se noční vloupání a krádeže v Česku skutečně dějí může bohužel potvrdit Nela Žulevičová, provozní manažerka Golf Resortu Lázně Bohdaneč. “U nás v resortu došlo k nočnímu vykradení v týdnu mezi 2. a 9. červencem. A co vím, tak to samé se před pár týdny již odehrálo v nedalekém resortu Dolní Dobrouči.”

“Zjistili jsme, že se pravděpodobně jedná o dva pachatele, které zajímá zejména hotovost. Nic kromě té se u nás naštěstí neztratilo. Žádné zboží, vybavení ani alkohol. Doporučujeme tedy oprášit kamerové a zabezpečovací systémy, nenechávat větší obnosy v kase a všímat si maličkostí,” upřesnila Nela Žulevičová.

Pevně věříme, že se pachatele podaří dopadnout a že nikdo z vás nebude muset řešit nepříjemnosti spojené s takovouto kriminální činností. Vzhledem k potenciálnímu riziku dále přinášíme zamyšlení, co všechno dává smysl hlídat v rámci vlastního resortu nebo hřiště. A také jak firemní majetek nejsnáze uchránit před nenechavými zloději.

 

Tipy, jak pohlídat majetek ve svém resortu

Samozřejmě záleží na dispozicích konkrétního golfového hřiště. Ale rozhodně je na zvážení pořízení kamer do vnitřních objektů i na plochy venku, kde by mohli vstupovat nezvaní hosté nebo přicházet zloději. Dále se doporučuje i instalace pohybových aj. senzorů a dodatečných světel a hlásičů. A někdy rovnou celých monitorovacích systémů. Záleží na konkrétních rizicích a majetku, jež chcete ochránit.

Chybu neuděláte, pokud najmete hlídače či externí bezpečnostní službu, aby někdo párkrát za noc objekt objel či obešel. Některá hřiště si navíc rozdělila budovy a vnitřní prostory na sektory, kdy ke vstupu do místností zaměstnance i návštěvníky pouští karty dle autorizace. A u vozítek se nabízí zamykat je na noc do garáže či je parkovat v oploceném prostoru. A ponouknout k ostražitosti můžete i vlastní zaměstnance.

 

bezpečnostní kamera

 

Udělejte si rozvahu, ať nic nepodceníte

Kde jsou slabá místa u vašeho golfového objektu? Začněte analýzou a identifikuje je. Následně si vytvořte plán a realizujte jej (instalace kamer, čidel, plotů, nábor hlídačů). Pokud tápete, na trhu se pohybuje několik specializovaných bezpečnostních agentur.

Exit mobile version